Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Co warto wiedzieć o systematycznym podcinaniu włosów

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Nasze włosy w ciągu dnia są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym także mechaniczne. Niewiele osób jest świadoma, że stan włosów znacznie osłabiają działania takie jak suszenie gorącym nawiewem, kręcenie lokówką, używanie nieodpowiednich kosmetyków, czy częste farbowanie. Niestety połamanych, czy rozdwojonych końcówek nie da się odbudować – jedynym wyjściem jest ich obcięcie.

Wielu profesjonalistów zaleca systematyczne podcinanie końcówek co 2 miesiące. Nawet w przypadku, gdy wydaje się nam, że włosy są w bardzo dobrym stanie, warto profilaktycznie udać się do specjalisty. Im dłużej będziemy zwlekać, tym włosy będą się szybciej rozdwajać. Nierzadko słyszy się również narzekania kobiet na bardzo spowolniony przyrost włosów. Tego typu zjawisko jest związane z tym, że włosy rosną, ale równocześnie łamią się, co daje w konsekwencji wrażenie braku wzrostu włosów. Warto zaznaczyć także, że dieta ma znaczący wpływ na stan naszych włosów. Pamiętajmy zatem o tłuszczach roślinnych, kolorowych warzywach i owocach oraz pełnowartościowym pieczywie.

Skracanie włosów lepiej oddać profesjonaliście, ponieważ będziesz miała pewność, że włosy zostały skrócone nożyczkami o prawidłowej ostrości. Jeżeli jednak tego typu czynność chcesz wykonać w domowym zaciszu, warto zaopatrzyć się w wysokojakościowy sprzęt do włosów. Nie mogą to być zwykle nożyczki, ponieważ nie są odpowiednio ostre i mogłyby jeszcze bardziej uszkodzić włos. Istotna jest także metoda skracania włosów. Aby uniknąć strzępienia się końcówek, zaleca się przeprowadzenie zabiegu na mokrych włosach.

Pamiętaj, by włosy po podcięciu chronić specjalnymi olejkami, aby utrzymać je w najlepszym stanie.