Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Kominek wodny - inwestycja dla każdego, która na pewno się zwróci

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile zakładając zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzewanie tylko jednego pokoju, to kominek wodny zapewnia kompleksowe ogrzanie kilku z nich, a w rezultacie - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do grzejników lub popularnej „podłogówki“. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dogrzewać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują również paleniska wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę oraz niższe koszty zainstalowania.

Jeżeli wybudowanie klasycznej formy „wodnego“ paleniska nie jest możliwe, rozwiązaniem jest wkład z listwy powietrznej, wybrany z dostępnej oferty nieco bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz uzupełnienie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki system jest nieco mniej wydajny, a ponadto bardziej kosztowny.

Woda dogrzewana w kominku posiada ogromną zaletę - możliwość zmagazynowania ciepła. Wymaga to jednak instalacji takiego systemu w już docieplonym pomieszczeniu. Dopiero wtedy powinny być zauważalne nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę zabezpiecza się w zaizolowanym zbiorniku buforowym o dużej pojemności. Najkorzystniejszą dystrybucję ciepła za pomocą wody zapewnia palenisko z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do grzejników wiszących lub podłogowych nie powoduje już żadnego problemu. Konstrukcje z niewielkiego przekroju rurek stanowią już w polskim budownictwie standard.

Coraz tańsza staje się także elektronika, która służy do sterowania tymi systemami, która również w przypadku kominków wodnych stała się już właściwie elementem standardowym. Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu nie dołożymy do paleniska drewna, „zawiadomiony"" zostanie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wówczas działać. Jedynie ciągły brak dostawy prądu może wywołać jakieś problemy w pracy systemu dogrzewania.

Faktem jest, że połączenie i wykorzystywanie obu żywiołów, wody i ognia, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień pojawia się na nim coraz większa ilość wodnych wkładów, pieców na drzewo oraz różnego rodzaju elementów i nasad. Coraz lepiej prezentują się również kominki z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej wydajne i estetyczne.